Lenovo ThinkPad X1 CARBON GEN 13-21NX0072FE Long Life Battery Replacement
Battery for Lenovo ThinkPad X1 CARBON GEN 13-21NX0072FE
Certification
3 Cells 57Wh 11.7V Lenovo ThinkPad X1 CARBON GEN 13-21NX0072FE Battery
  • SKU : NLB10917
  • Condition : Replacement, Brand New
  • Voltage : 11.7V
Better quality, Better price
Long Life Lenovo ThinkPad X1 CARBON GEN 13-21NX0072FE Replacement Battery, Buy with Confidence!
High-quality Lenovo ThinkPad X1 CARBON GEN 13-21NX0072FE replacement battery, feel free to use!
  1. Brand new from Professional Manufacturer.
  2. 100% OEM compatible with the original Lenovo ThinkPad X1 CARBON GEN 13-21NX0072FE battery.
Warranty
100% Refund for 30 Days – No Questions Asked!
1-Year Warranty
100% Security Payment
FAQs
Q: Will the different capacity work with my laptop?
3.6V / 3.7V
7.2V / 7.4V
10.8V / 11.1V
14.4V / 14.8V