Asus Rog STRIX SCAR II GL704GV-DS74 Long Life Battery Replacement
Battery for Asus Rog STRIX SCAR II GL704GV-DS74
Certification
4 Cells 66Wh 15.4V Asus Rog STRIX SCAR II GL704GV-DS74 Battery
  • SKU : NLB1919
  • Condition : Replacement, Brand New
  • Voltage : 15.4V
  • Capacity : 66Wh
  • Cells : 4 cells
  • Cell Type : Li-Polymer
Better quality, Better price
Long Life Asus Rog STRIX SCAR II GL704GV-DS74 Replacement Battery, Buy with Confidence!
High-quality Asus Rog STRIX SCAR II GL704GV-DS74 replacement battery, feel free to use!
  1. Brand new from Professional Manufacturer.
  2. 100% OEM compatible with the original Asus Rog STRIX SCAR II GL704GV-DS74 battery.
Warranty
100% Refund for 30 Days – No Questions Asked!
1-Year Warranty
100% Security Payment
FAQs
Q: Will the different capacity work with my laptop?
3.6V / 3.7V
7.2V / 7.4V
10.8V / 11.1V
14.4V / 14.8V