Asus Rog STRIX G G731GW-XB74 Long Life Battery Replacement
Battery for Asus Rog STRIX G G731GW-XB74
Certification
4 Cells 66Wh 15.4V Asus Rog STRIX G G731GW-XB74 Battery
  • SKU : NLB1920
  • Condition : Replacement, Brand New
  • Voltage : 15.4V
Better quality, Better price
Long Life Asus Rog STRIX G G731GW-XB74 Replacement Battery, Buy with Confidence!
High-quality Asus Rog STRIX G G731GW-XB74 replacement battery, feel free to use!
  1. Brand new from Professional Manufacturer.
  2. 100% OEM compatible with the original Asus Rog STRIX G G731GW-XB74 battery.
Warranty
100% Refund for 30 Days – No Questions Asked!
1-Year Warranty
100% Security Payment
FAQs
Q: Will the different capacity work with my laptop?
Q: Your Asus Rog STRIX G G731GW-XB74 battery has a different voltage to my battery, can I use it?
3.6V / 3.7V
7.2V / 7.4V
10.8V / 11.1V
14.4V / 14.8V