Lenovo 4X20M26274 Replacement Adapter (65W)
  • SKU : NLBAD215
  • Condition : Replacement, Brand New
  • Input : 100-240V~1.6A 50/60Hz
  • OutPut : 20V-3.25A
  • Power : 65W
  • OutPut : 20V-3.25A
  • Power : 65W
  • SKU : NLBAD229
  • OutPut : 20V-3.25A
  • Power : 65W
Warranty
100% Refund for 30 Days – No Questions Asked!
1-Year Warranty
100% Security Payment
FAQs
Q: What safety features does this Lenovo 4X20M26274 adapter include?
  • 1
    Match the voltage and current/power: Choose an adapter that has the same or compatible output voltage and current (or power) based on the original adapter's specifications. The voltage should match exactly or vary by no more than 1V, while the current (or power) can be slightly higher but must not be lower for efficient and safe charging.