Acer PA-1900-04QB Replacement Adapter (90W)
Adapter for Acer PA-1900-04QB
  • Condition : Replacement, Brand New
  • Input : 100-240V~1.5A 50/60Hz
  • OutPut : 19V-4.74A
  • Power : 90W
  • Connector : 5.5*1.7mm
  • Warranty : 1 Year
  • Availability : In Stock
Adapter for Acer PA-1900-04QB
  • OutPut : 19V-4.74A
  • Power : 90W
  • Connector : 5.5*1.7mm
    Warranty
    100% Refund for 30 Days – No Questions Asked!
    1-Year Warranty
    100% Security Payment
    FAQs
    Q: What safety features does this Acer PA-1900-04QB adapter include?
    • 1
      Match the voltage and current/power: Choose an adapter that has the same or compatible output voltage and current (or power) based on the original adapter's specifications. The voltage should match exactly or vary by no more than 1V, while the current (or power) can be slightly higher but must not be lower for efficient and safe charging.